Vyzkoušet program Doklad 2008

Vyzkoušet program bez omezení funkčnosti

Vyzkoušet »


Dotazy k programu Doklad 2008


 • Nelze se připojit na SQL server

  Nelze se připojit na SQL server

  sql-server-configuration-manager.jpg, 14kB

  Pokud se nedá připojit k datům na SQL server zkontrolujte zda je spuštěný SQL server. V nabídce Start/Všechny programy/Microsoft SQL server 2005(2008)/Configuration Tools spusťte program SQL Server Configuration Manager. V levé nabídce SQL Server 2005(2008) Services zkontrolujte zda služba SQL Server běží - state = Running. Pokud ne, pravým tlačítkem myši vyvoláte kontextové menu, kde potvrdíte nabídku start .

  sql-server-configuration-manager-start.jpg, 48kB


 • Spolupracuje program s e-shopem

  Spolupracuje program s e-shopem

  Propojení programu Doklad 2008 s e-shopem firmy Bohemiasoft s.r.o. ESHOP-rychle, Webareal a Web-rychle je popsán zde

 • Podporuje program balíky?

  Podporuje program balíky?

  Program Doklad 2008 pracuje s balíky České pošty a PPL. Umožňuje evidenci, tisk štítků včetně čárových kódů a soupis baíků. Více informací o práci s balíky.

 • Jaká je architektura programu?

  Jaká je architektura programu?

  klient-server.gif, 2 kB Doklad 2008 používá architekturu klient server.
  Komunikace se uskutečňuje přes interní síť, virtuální privátní síť, terminálový server nebo prostřednictvím vzdálené správy dat z kteréhokoliv počítače . V případě menších aplikací může být klient i server nainstalován na jediném PC.

 • Co musí mít nainstalované pracovní stanice?

  Co musí mít nainstalované pracovní stanice?

  Aplikace je vytvořená v prostředí Microsoft NET a v jazyce C#. Ke svému provozu využívá Microsoft NET Framework verze 2.0. (ten je již součástí operečního systému Windows Vista, Windows server 2008, Windows 7. Pro ostatní systémy se doinstaluje).
  Pro tisk vyžaduje Microsoft Report Viewer

 • Jaká je použita databáze?

  Jaká je použita databáze?

  Databáze slouží k uchovávání dat a veškerých informací, které systém Doklad 2008 zpracovává. Systém využívá Microsoft SQL Server 2005, který je výhodný pro svoji kompatibilitu, rychlost a bezpečnost dat. Přitom je možné využít celou řadu edicí nabízených výrobcem, firmou Microsoft, počínaje verzí Express Edition, která je k dispozici zdarma, až po Enterprise Edition uspokojující i ty nejnáročnější požadavky na výkon a škálovatelnost, dostupnost, sdílení dat s jinými aplikacemi či možnosti administrace.

 • Je program/data bezpečný?

  Je program/data bezpečný?

  Doklad 2008 používá pro uložení dat moderní databázovou platformu Microsoft SQL server 2005 v transakčním režimu, který zajišťuje konzistenci dat. Správu dat, operace s databází a fyzický přístup k databázovému uložišti provádí výlučně databázový server Microsoft SQL Server běžící na serveru v síti. Informační systém spuštěný na klientském počítači požádá server o určitá data a dostane na stanici pouze tuto vybranou sadu dat. Pokud se má provést doplnění, aktualizace nebo smazání dat, informační systém pouze předá požadavek a změnu provede server. Díky tomuto konceptu se po síti přenáší menší objem dat a databáze se nemůže poškodit vlivem chyby sítě.

 • Nejde otevřít vyexportovaný soubor xls z přehledu dokladů?

  Nejde otevřít vyexportovaný soubor xls z přehledu dokladů?

  Program Doklad 2008 umožňuje export dat z přehledu dokladu, katalogu a adresáře do excelu verze MS Office 2007. Pro konverzi na starší formát souboru si naistalujte doplněk ze stránek Microsoftu

 • Jak odinstalovat program?

  Jak odinstalovat program?

  Nabídka pro odinstalaci /Start/Programy/Doklad 2008/Odinstalovat aplikaci Doklad 2008

  instalace4.jpg, 8 kB


 • Pokud jste nenašli odpověď na Vaši otázku

  Pokud jste nenašli odpověď na Vaši otázku

  Zeptejte se

 • Nahoru